Servírka? Nakonec ne.

Tereza vyrazila do severozápadního státu americké padesátky s tím, že bude pracovat jako pokojská. Pak se z toho vyklubala práce servírky, teď dělá v kuchyni, a kdo ví, jestli je to konečná. Přidělili jí „studenou část“ kuchyně. Kuchařka, která tam pracuje už nějaký ten pátek, jí vyprávěla, jak to vypadá, když jsou jejich dny velmi „busy“. Přišel víkend a Tereza to zažila na vlastní kůži. Od té doby to slovíčko nesnáší. Naštěstí jí tvrdou práci vynahrazují vysoká dýška, která se rozdělují mezi veškerý personál a nejenom mezi lidmi na place.

Kromě toho měla i velké štěstí na své domácí i zaměstnavatelku. Tu si nemůže vynachválit. Hostitelská rodina jí dopřává na výlety na lodi, cesty za rybařením v průzračných montanských vodách, dokonce i na „party loď“, na které pořádají tradiční americký zvyk a největší hobby – barbecue. Při rozhovoru jsem se z Terky snažila vydolovat nějakou nepříjemnou zkušenost. Jenže ona zarputile tvrdila, že se s ničím nepříjemným nesetkala. Myslím, že tady je opravdu co závidět.

montana (9)
S kámošema na horách 🙂

Little Party Never Killed Nobody

A jak vypadá taková americká party? Všude je plno jídla! Hlavně jakého jídla! Od všeho něco: těstoviny, burgery, chipsy, marshmallowy, výtečné drinky a osvěžující koktejly. Třešničkou na dortu je pak zbytek večera strávený ve vířivce. Tereza to svým hostitelům a americkým přátelům oplatila a připravila také českou party pro Američany. A rozhodně se nejednalo o jednoduchý úkol. Sehnat ve Spojených státech všechny naše tradiční suroviny není jen tak. Proto museli oželet třeba svíčkovou. Ale zato byl pořádný guláš s knedlíkem nebo třeba bramboráčky.

Všichni mi říkali: ‚Nejezdi do Montany, zmrzneš tam!‘ No, a je tu 35 stupňů.

Navykla si na americké burgery a pochutnává si na slanokaramelové zmrzlině, kterou tam ochutnala poprvé. Když jsem se jí naopak zeptala, co jí tam chybí z naší kuchyně, bez váhání odpověděla, že chleba, protože v USA prý mají všechno sladké.

Tereza pracuje vždy šest dní v týdnu a pak si může užít zaslouženě jeden den volna. O tomto čase se snaží podnikat tolik výletů, co jen to jde. Jeden z nejhezčích pro ni zatím byl do Glacier National Park. I když se tam vypravila v červnu, tak všude ležel sníh a mohla tam sáňkovat! Místo plné paradoxů – někteří Američané tu jezdili na snowboardu a někteří nosili žabky. Ve Státech je prostě možné všechno. Zatímco tamní města ji příliš nenadchla, přírodu v Montaně si ale Tereza naprosto zamilovala.

Doporučený příspěvek

Tomáš ve městě příležitostí: Jet do Londýna je tak jednoduché jako jet do Plzně

Pražák Tom o sobě říká, že je mu podle občanky 22, mentálně však 15. Přesto byl schopný opustit milovaný kraj a vrhnout se do víru lon... Pokračovat ve čtení

montana (17)

Work and… TRAVEL!!!

Její dobrodružství skončí v září. Počká na kamarádku a společně se vydají na čtrnáct dní poznávat Západ. Poslední tři dny stráví v chaotickém a živém New Yorku, který mnozí stále považují za bránu Nového světa. I když na ni doma čekají školní povinnosti, změny v úrovni jazyka pociťuje už teď. Už po velmi krátké době v anglofonním prostředí začala místním obyvatelům dobře rozumět, a teď už si s nimi bez problémů o všem popovídá.

Terčiny zážitky si navíc můžete přečíst na jejím terezaisontheway.blogspot.cz!

 

Autor: Klára Gaňová

Podobné články

Cestování, Volný čas

Život je příliš krátký na to, abych ho prose...

Šestičlenná rodina Rychtaříků se před časem rozhodla vzdát se městské rutiny a vydat se s obytným vozem a minimem věcí... Více

Cestování, Volný čas

Objev Česko: Dobrodružství čeká za rohem

Lidé jezdí za dobrodružstvím přes půlku světa, přitom jim nedochází, že ho mohou zažívat i kdekoli v Česku. Poznat netradiční místa,... Více

Cestování, Volný čas

Kolem světa trolejbusem, ekranoplánem i expedice...

Albert je člověk, který jde do všeho po hlavě. Je zakladatelem mnoha projektů jako Expedition club nebo Gepard Express. Má... Více

Cestování, Studium v zahraničí

Pocukrované ostrovy i bydlení v mrakodrapu, to j...

Jeden rok pracoval v Sydney, druhý se vypravil za studiem do města Gold Coast. Z bytu v mrakodrapu, doslova pár... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Od léta v USA ke 4 rokům v Kanadě

Studoval jsem v rodném městě, bydlel u rodičů, měl teplou večeři, vyprané prádlo .. a tak... Více

Jak jsem se vydala studovat do Kanady v době pandemie

Všechno to začalo přesně před rokem, kdy jsem se vrátila z půlročního erasmu v Řecku.... Více

Jak jsme letěli do Kanady .. a skončili v karanténě

Jmenuji se Petra Vyhnálková, je mi 33 let, pocházím z Hradce Králové a mám ráda... Více

Jak se to stane, že kluk z Děčína žije svůj životní sen...

Nějak se musí začít. Já začal cestovat tak, že jsem se v prváku na vejšce přihlásil na... Více

Partneři