Jaro začíná pomalu vystrkovat růžky a konečně přichází naděje. Zima už snad definitivně skončila a je načase zase začít žít. A jak jinak začít žít než kulturou? Dneska vám přinášíme tipy na to, co podniknout, když už vás nebaví sedět doma.

Galerie a muzea všude kam se podíváš

Tento týden po dlouhé době otevírají galerie a muzea napříč celou Českou republikou. A znáte lepší způsob, jak to oslavit, než jejich návštěvou? Je vlastně úplně jedno, které muzeum či galerie vám padne do oka, pomoc teď potřebují všechny.

Autokina jedou

S autokiny se v poslední době roztrhnul pytel. A není se vůbec co divit, doba tomu přímo nahrává. Takže jestli jste ještě žádné nezkusili, je načase to napravit! Začít můžete třeba v autokině na Strahovském stadionu. Filmy tam promítají na obřím plátně, které je sestavené z šesti lodních kontejnerů, a zážitek vám umocní dechberoucí pohled na noční Prahu. Ke sledování filmů si můžete objednat i něco dobrého na zub.

Letní kino v autech
Spojte zážitek z filmové podívané třeba také se super gastro nabídkou!

Hollywoodské klasiky v prvním gastro kině na Braníku

Další autokino se otevře v prostoru bývalých ledáren na pražském Braníku. A nebude ledajaké. Hlavním posláním tohohle autokina je spojit kvalitní filmovou produkci se skvělým jídlem a pitím z vyhlášené podolské restaurace Rest. Na programu bude podle pořadatelů filmová klasika i novinky pro široké publikum, chybět ale nebudou ani vybrané lahůdky pro náročnější strávníky.

(Auto) Koncerty v Holešovické tržnici

Druhý a snad poslední ročník drive-in festivalu se koná v Holešovické tržnici od pátku 23. dubna. Dubnový program lákal diváky zejména na auto koncerty. V průběhu května by se festival měl ale odehrát snad už bez aut. Tržnice plánuje několik divadelních představení pod širým nebem, přesný program však ještě nezveřejnila. Být vámi ale bedlivě sleduji jejich stránky, protože dubnové koncerty byly fakt pecka. „Naším cílem není vytvářet specifickou auto kulturu, naším cílem je ukázat, že živá kultura je stále živá. Cítíme niternou potřebu zprostředkovat setkání mezi tvůrcem a jeho divákem, potřebujeme do společnosti vnést naději a vrátit víru v krásu, radost a kvalitní mezilidské vztahy,“ nechal se slyšet pro novinky.cz producent projektu Jakub Vedral.

Doporučený příspěvek

Život bez Facebooku

Světle modrá barva, malé ptáče, 140 znaků, domeček, lupa, obálka a brk. Víc indicií vám nedám. Je to snadné. Abych byla přesnější, ... Pokračovat ve čtení

Jihlavská Nonstrop galerie pod širým nebem

Galerie současného umění pod širým nebem, v níž představy o umění nenarážejí na strop. Obrazy po celý rok najdete ve třetí nejužší uličce v České republice v centru Jihlavy, která je široká jen 180 centimetrů. To ji ale rozhodně nelimituje k pořádání úžasných výstav mladých umělců. Nyní tam až do konce června najdete výstavu Elišky Hanuš a Hany Sommerové s názvem Okulár. To ale rozhodně není vše, co může Jihlava během karantény nabídnout. Na stránkách města najdete celou řadu dalších akcí, od autorského čtení až po koncerty filharmonického orchestru.

Sochařské Brno

Brněnský magistrát ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity připravil pro návštěvníky města tematickou příběhovou mapu, jejíž plán najdete na stránkách Brna. Díky ní si projdete celé Brno a uvidíte nádherná umělecká díla. Kupříkladu ve veřejně dostupných prostorách Masarykovy univerzity najdete soubor uměleckých děl od předních českých i zahraničních autorů a autorek.

Pěstování zahrádky ve městě
Zabavte se a zkrášlete si okolí v jednom – mrkněte na semináře o pěstování vlastní zahrádky!

Online festival Pěstuj město

Zajímá vás, jak se dá kompostovat doma v obýváku, nebo jak si založit komunitní zahrádku? Tak to máme něco přesně po vás. Celý minulý týden totiž běžel online seminář Pěstuj město. Festival pořádal více než 26 online přednášek a webinářů. Jejich záznamy jsou k dispozici do konce května. Takže jestli vám utekla zajímavá přednáška o pěstování rajčátek, bylinek, nebo kompostování, není třeba zoufat.

Pop-Up na téma eko zahrada

Jestli jste při sledování přednášek festivalu Pěstuj město dostali chuť něco zasadit, pak nesmíte minout akci centra Minimum Waste. Pop-up startuje 3. května a potrvá až do konce června. Seženete zde vše, co vaše rostlinky potřebují – od váženého substrátu, který si můžete odnést v papírové tašce, přes pěstebníky z ekologického kaučuku, po skvělé upcyklované zástěry. PS: A jestli sháníte rajčátka, která by tohle všechno potřebovala, zkuste se zastavit pro sazeničky v Pražské tržnici, třeba když tam půjdete na auto koncert, nebo do divadla.

Kultura v karanténě

V případě, že hledáte ještě více inspirace, podívejte se na facebookovou skupinu Kultura v karanténě, kde je nepřeberný počet akcí, online přednášek, záznamů divadelních představení a všeho, co se v této době dá dělat.

Podobné články

Volný čas

Na cestu kolem světa alespoň na filmovém ...

Taky už se nemůžete dočkat, až si sbalíte krosnu, nasadíte pohorky a vyrazíte někam hodně daleko? Cestování teď musí chybět úplně každému, i těm, co byli v životě ... Více

Volný čas

Jak na Instagram učím už i třicátníky, ...

Přes žurnalistiku, vlastní blog, sociální sítě, až po vlastní značku i školení. Mladá studentka Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě Dominika Ratajová ukazuje lidem, ... Více

Volný čas

Bankovní identita pro každého!

Poslední dobou se stále více činností přesouvá do online světa. Home office je běžnou součástí našeho života, online výuka převažuje, do obchodů se nemůže vůbec, nebo ... Více

Volný čas

5 filmů, které vás donutí se zamyslet o ...

Dneska vám přinášíme 5 filmů na zamyšlení. Ne, opravdu to nejsou romantické bijáky pro dobrou náladu a zahřátí srdce. U... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Netradiční studium a kvalitní praxe. To nabízí Whistler ...

Už se nechceš vracet do školy, která tě nebaví a ztrácet čas studiem oboru, který ti ... Více

Adri doporučuje: 5 nejlepších hiků v Banffu a okolí

V létě 2015 jsem poprvé přijela do Banffu. Nepolíbená horskou turistikou. Plánovala jsem ... Více

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. ... Více

Lucka o Austrálii: Neúspěch je pouze příležitost začít ...

Nebudu první ani poslední, pro koho byla Austrálie snem … Ten sen byl pochovat si koalu, což ... Více

Partneři