Zahájení se uskuteční v neděli 20. května, jediné, co ale můžeme prozradit, je místo konání, kterým je Náměstí Přemysla Otakara II, jelikož organizátoři chtějí své návštěvníky překvapit.

V pondělí se pak bude připomínat historie naší republiky u příležitosti stého výročí vzniku, a to promítáním polohraného dokumentu Pražské jaro 1968. Během dne na vás ale čeká i Graffiti session, kapela F V T V R E a ani divadelní dramaturgie nezůstane pozadu. S představením vytvořeným na míru této akci přijede ruská tanečnice, choreografka, lightdesignérka a kostymérka Evgenia Chetvertková.

Malé Divadlo: Mušketýři, fotila Anna Ničová

Úterní odpoledne se jako již tradičně ponese v duchu rodin s dětmi. Ty se mohou těšit na Rodinné odpoledne na Sokolském ostrově. Děti si vyzkouší netradiční sporty, vyřádí se na dětském hradě nebo se naučí základy první pomoci, zatímco rodiče mohou relaxovat v Majálesové kavárně.

U vody můžete zůstat i v průběhu večera s letošní novinkou – loďokinem. Diváci budou usazeni v loďkách na řece, ze kterých budou mít krásný výhled na film Loving Vincent.

Foto: Honza Kolář

Budějovický Majáles se letos také bude ubírat k aktuálním událostem – divadlo This is (not) Europe se bude zabývat stále aktuálnějším tématem Evropy a směry, kterými se vydává.

Ve středu na vás čeká majálesový celoměstský Piknik.  Můžete si zacvičit jógu a pak si za odměnu dopřát nějakou sladkou neřest. S netradičními kiny to ale nekončí. Jako obvykle se budete moci koukat na film z pohodlí vašeho auta. Středeční večer vás v autokině čeká kultovní muzikál totalitního věku Kouř.

Doporučený příspěvek

Výroční zahájení festivalové sezóny

Největší český multižánrový hudební festival slaví deset let. A jak jinak by to měl oslavit než pořádnou dávkou hudby plné rocku, ... Pokračovat ve čtení

Foto: František Ciml

Ale to rozhodně za středu není vše, Majáles nabídne například i Specific skate jam, divadlo Keep calm, anebo kapelu Ghost of You.

Čtvrtek pak můžete navštívit debatu ohledně vhodných kulturních prostor Českých Budějovic nebo přednášku Jarmily Štukové, české fotoreportérky, která se od roku 2005 zaměřuje na země sužované válečnými konflikty, chudobou či sociálními problémy.

Foto: Lukas Neasi

Páteční vyvrcholení festivalu se bude letos významně lišit od těch předešlých. Průvod středních škol s účastí přesahující 4 tisíce zůstává, ale odpoledne Vám pořadatelé nabídnou hned tři různé stage s programem.

Celý týden si každý opravdu přijde na to své. Tak neváhejte a dorazte!

Podobné články

Hudba

Ben Cristovao: Kolik věcí dovedeš, tolikrát ...

Mezi české interprety přišel před deseti lety s nálepkou kluka z talentové show. Tu se mu ale podařilo sundat a dnes je z něj úspěšný umělec. Nedaří se mu ale jen na poli ... Více

Hudba

I Love You Honey Bunny: ,,Škoda, že česká ...

Pražská indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny často se svou hudbou brázdí Evropu, stačila si ovšem zahrát už i v Kanadě. Loni vydala svou první desku Cosmic ... Více

Hudba

Report: Magický kulturní zážitek v Ostravě

Ač jsem o tomto multižánrovém hudebním festivalu slýchala mnohé, naprosto to předčilo mé představy. Colours of Ostrava letos oslavila svou plnoletost, a to opravdu ve velkém ... Více

Hudba

Report: Mighty Sounds: Punkáči se deště ...

Ač předpovědi hlásaly festival pokažený neustálým deštěm, návštěvníci se nedali a užili si ho o to víc. V rozbahněném prostoru před stagí skákali v holinkách nebo ... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Verča: První term studia za mnou a léto ve Vancouveru v ...

Ahoj! Já jsem Verča a studuju Sales & Marketing na škole ILAC ve Vancouveru. Své první ... Více

Práce a život na ostrově Rujána

Končili jsme poslední rok střední školy, což nás dovedlo k zamyšlení, jakým smysluplným ... Více

Romča o pobytu v Austrálii: Dodnes tak trochu litujeme ...

Ahoj! Jmenuji se Romča a ráda bych se s tebou stručně podělila o svoji zkušenost z ... Více

Nově s námi můžeš vyrazit za prací do německy mluvících ...

Máme radost, že můžeme rozšířit naši dosavadní nabídku o další zajímavý pracovní ... Více

Partneři