Odkud se vzal Marcus Revolta?

Moje pravé jméno je Marek Kaleta a v 17 letech, když jsem začínal s hudbou, jsem si zvolil jméno Marass. A pak v roce 2011 jsem se rozhodl dělat hudbu se záměrem změnit společnost k lepšímu. K tomu člověk potřebuje nové jméno, které vystihuje změnu – Revolta. Minulý rok jsem tato dvě jména propojil a vznikl Marcus (antický bojovník) Revolta (odboj.) Takový byl můj vývoj, od Marka Kalety po Marcuse Revoltu.

„Ve svém okolí jsem pozoroval, že jsme nešťastní, když děláme kompromisy a vzdáváme se svých velkých snů.“

Co tě vedlo k tomu, že sis vybral tento nejednoduchý životní styl, kdy na sebe neustále kladeš velké požadavky?

Ve svém okolí jsem pozoroval, že lidé i já jsme nešťastní, když děláme kompromisy a vzdáváme se svých velkých cílů a plánů, které jsme si stanovili leckdy už v dětství. A společnost se nám snaží ukázat, že život není o tom, co chceš, ale o tom co ti kdo dovolí. Myslím, že když člověk ztratí své vlastní cíle a přizpůsobí se okolí, ztratí všechno a nikdy nebude opravdu šťastný.  To, co chci já, je vlastně strašně jednoduché – přeju si, abychom byli šťastní, protože šťastní lidé vytvářejí lepší svět.

IMG_6413

Co všechno Revolta a Seberevolta dnes dělá?

Já jako umělec se věnuju skládání hudby, která se snaží šířit dobrou energii, motivaci, lásku a mír a ukazovat na společenské problémy. Také dělám motivační přednášky jak dosáhnout svého hodnotného cíle nebo jak ho najít. Seberevolta je pak o akci. Mladí lidé se stmelují do komunit a dělají workoutové exhibice po školách a přednáší o morálních hodnotách a hlavně o tom, že drogy a alkohol nejsou dobrá cesta. V létě pořádáme kempy, kde člověk během týdne načerpá sílu energii a inspiraci do dalšího života.

„Když člověk ztratí své cíle, ztratí všechno.“

Kolik lidí je dnes zapojeno v projektu Seberevolta?

Do Seberevolty jsou zapojeny desítky komunit, které čítají stovky členů. Uskutečnilo se přes 120 exhibicí a přednášek, přes 60 veřejně prospěšných akcí, letos budeme pořádat 6. letní Seberevolta kemp, iniciovali jsme za dva roky výstavbu více než 80 workoutových hřišť, do zpráv na fb mně nebo Seberevoltě napsalo přes 1 500 lidí, že jim to, co dělám, zlepšilo život, přes 500 lidí přestalo pít alkohol a kolem 150 jich přestalo brát drogy.

„Cesta k úspěchu není vždy jen pěkně vydlážděná.“

Doporučený příspěvek

Co můžete letos do vánočně laděného balicího papíru ukrýt? 22 tipů na dárky!

Vánoce klepou na dveře, a tak většina z nás přemýšlí, co koupit svým blízkým pod stromeček. Potěšit je tím správným dárkem ob... Pokračovat ve čtení

Napadlo tě někdy, že Revolta a Seberevolta se takhle rozrostou?

Jasně že jo. Na začátku je vždy vize a nápad, myšlenka. A čím větší a silnější, je tím má větší potenciál. Takže ano, takhle jsem o tom na začátku snil. Samozřejmě, že cesta k úspěchu není vždy jen pěkně vydlážděná. Několikrát došlo na překážky a rány, co mě poslaly zpátky, třeba když se na mě vykašlali někteří kamarádi. Ale ti nejbližší mě vždy podrželi a já jsem šel dál.

 „Cvičení je jen prostředek, jak mladé přivést k něčemu aktivnímu.“

Seberevolta začínala jako projekt, který je založený na fyzické námaze. Proč jsi začínal lidi motivovat workoutem?worlpullup_opava_1

Já, jako Revolta, jsem šířil své myšlenky o změně k lepšímu nejprve v hudbě, a jelikož miluju sport a odmalička cvičím a sportuju, mrzelo mě, že sportovci moc nevyužívají své slávy, aby mladým lidem něco předali. Proto jsem chtěl spojit sport s nějakou konkrétní myšlenkou „drogy a alkohol ne“. Jasně, že nemuselo jít zrovna o fitness cvičení, ale v době, kdy jsem začínal v roce 2011, se zrovna workout stával velmi populární. Kdyby bylo populární plavání, byla by to Seberevolta Plavání a ne Seberevolta Workout. Cvičení je jenom prostředek, jak mladé přivést k něčemu aktivnímu, jinému než alkohol a drogy.

Jak se můžou přidat nováčci?

Na facebooku si můžou vyhledat nejbližší komunitu podívat se, kdy má trénink, a přijít mezi nás. Každý nový člověk, je přátelsky přijat do kolektivu, takže přestože se hodně lidí stydí, pak nelitují, že přišli. Každý trénink začíná tak, že se všichni navzájem představí a řeknou něco o sobě, takže se i nováčci se cítí dobře. Na webu www.seberevolta.cz najdete více informací.

A kde vidíš sám sebe a Seberevoltu za 5 let?

Chceme zlepšit situaci drog a alkoholu v Česku. Jsme druhá nejhorší země na světě v užívání marihuany ve věku 15-16 let a druhá nejhorší v propadnutí závislostem a kriminalitě (kombinace kriminalita, hazard, alkohol a drogy.) A to se mi prostě nelíbí a chceme tyto čísla snížit.


Filozofie SebeRevolty

 • Respektujeme rozdílnost rasovou, národnostní, pohlavní, věkovou, sociální, fyzickou a tolerujeme svobodu názoru a náboženského vyznání.
 • Snažíme se, aby důvěryhodnost založená na dodržování dohod, slibů, pravdomluvnosti a věrnosti svým přátelům, rodině a partnerovi byla naší základní podstatou.
 • Nikdy neodmítáme podat pomocnou ruku komukoliv, kdo naši pomoc skutečně potřebuje a stojí o ni.
 • Poctivost a slušnost je něco, na čem si zakládáme, snažíme se ji vnést do každé činnosti, kterou vykonáváme.
 • Snažíme se nedělat druhým to, co nechceme, aby dělali druzí nám, a naopak se jim snažíme dělat to, co chceme, aby nám ostatní dělali.
 • Na cestě za sebepoznáním je pro nás důležitá čistá mysl a vnímání přítomnosti, proto neužíváme drogy a nepijeme přes míru alkohol, spíše se mu vyhýbáme.
 • Ve zdravé míře se snažíme dbát o své tělo jakoukoliv formou pohybové aktivity, vědomi si toho, že ve zdravém těle zdravý duch.
 • Odmítáme jakoukoliv formu útoku fyzickým násilím.
 • Prosazujeme naše názory a životní postoje se značnou naléhavostí, odhodlaností a důrazem, ale s tolerancí k opačným názorům a životním postojům.
 • Seberevolta je založena na svobodné vůli a vlastním rozhodnutím každého jedince, jestli chce být součástí či nikoliv.
 • Nebereme zodpovědnost jen za sebe, ale i za své okolí, v kterém žijeme, protože my chceme tvořit naše prostředí, ne aby prostředí tvořilo nás.
 • Život je hra a my chceme hrát poctivě, čestně a férově.

Další informace na http://www.seberevolta.cz/

 

Podobné články

Volný čas

Trénink pro tebe i tvoji babičku. Dvojice progra...

Matouš Skála a Martin Mazanec se potkali před čtyřmi lety při studiu informačních technologií na ČVUT. Jejich společný projekt fitness... Více

Volný čas

Co můžete letos do vánočně laděného balicí...

Vánoce klepou na dveře, a tak většina z nás přemýšlí, co koupit svým blízkým pod stromeček. Potěšit je tím správným dárkem... Více

Volný čas

Kultovní Pac-Man v tvojí peněžence!

Nová limitovaná edice platebních karet od Komerčky je tady! Kdo by neznal kultovní hru Pac-Man? Jedna z nejslavnější her vůbec... Více

Volný čas

Darujeme české Vánoce

Rozhovor s Hanou Šormovou, freelancerkou, copywriterkou, aktivní maminkou a jednou ze zakladatelek projektu Darujeme české Vánoce –  iniciativy, jež vznikla letos... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Studium v Anglii od září 2021 – všechny změny...

Zajímá tě, jak to bude se studiem ve Velké Británii po Brexitu? Chceš vědět, jak se změní... Více

Od léta v USA ke 4 rokům v Kanadě

Studoval jsem v rodném městě, bydlel u rodičů, měl teplou večeři, vyprané prádlo .. a tak... Více

Jak jsem se vydala studovat do Kanady v době pandemie

Všechno to začalo přesně před rokem, kdy jsem se vrátila z půlročního erasmu v Řecku.... Více

Jak jsme letěli do Kanady .. a skončili v karanténě

Jmenuji se Petra Vyhnálková, je mi 33 let, pocházím z Hradce Králové a mám ráda... Více

Partneři