Odkud se vzal Marcus Revolta?

Moje pravé jméno je Marek Kaleta a v 17 letech, když jsem začínal s hudbou, jsem si zvolil jméno Marass. A pak v roce 2011 jsem se rozhodl dělat hudbu se záměrem změnit společnost k lepšímu. K tomu člověk potřebuje nové jméno, které vystihuje změnu – Revolta. Minulý rok jsem tato dvě jména propojil a vznikl Marcus (antický bojovník) Revolta (odboj.) Takový byl můj vývoj, od Marka Kalety po Marcuse Revoltu.

„Ve svém okolí jsem pozoroval, že jsme nešťastní, když děláme kompromisy a vzdáváme se svých velkých snů.“

Co tě vedlo k tomu, že sis vybral tento nejednoduchý životní styl, kdy na sebe neustále kladeš velké požadavky?

Ve svém okolí jsem pozoroval, že lidé i já jsme nešťastní, když děláme kompromisy a vzdáváme se svých velkých cílů a plánů, které jsme si stanovili leckdy už v dětství. A společnost se nám snaží ukázat, že život není o tom, co chceš, ale o tom co ti kdo dovolí. Myslím, že když člověk ztratí své vlastní cíle a přizpůsobí se okolí, ztratí všechno a nikdy nebude opravdu šťastný.  To, co chci já, je vlastně strašně jednoduché – přeju si, abychom byli šťastní, protože šťastní lidé vytvářejí lepší svět.

IMG_6413

Co všechno Revolta a Seberevolta dnes dělá?

Já jako umělec se věnuju skládání hudby, která se snaží šířit dobrou energii, motivaci, lásku a mír a ukazovat na společenské problémy. Také dělám motivační přednášky jak dosáhnout svého hodnotného cíle nebo jak ho najít. Seberevolta je pak o akci. Mladí lidé se stmelují do komunit a dělají workoutové exhibice po školách a přednáší o morálních hodnotách a hlavně o tom, že drogy a alkohol nejsou dobrá cesta. V létě pořádáme kempy, kde člověk během týdne načerpá sílu energii a inspiraci do dalšího života.

„Když člověk ztratí své cíle, ztratí všechno.“

Kolik lidí je dnes zapojeno v projektu Seberevolta?

Do Seberevolty jsou zapojeny desítky komunit, které čítají stovky členů. Uskutečnilo se přes 120 exhibicí a přednášek, přes 60 veřejně prospěšných akcí, letos budeme pořádat 6. letní Seberevolta kemp, iniciovali jsme za dva roky výstavbu více než 80 workoutových hřišť, do zpráv na fb mně nebo Seberevoltě napsalo přes 1 500 lidí, že jim to, co dělám, zlepšilo život, přes 500 lidí přestalo pít alkohol a kolem 150 jich přestalo brát drogy.

„Cesta k úspěchu není vždy jen pěkně vydlážděná.“

Doporučený příspěvek

Výměnný pobyt ve vlastním státě? Členové Erasmus Student Network poznávají cizí mentalitu, jazyk i kulturu

Student si nemusí sbalit jediný kufr, překročit hranice Česka, ani opustit svou alma mater. Přesto získají zahraniční zážitek na celý ... Pokračovat ve čtení

Napadlo tě někdy, že Revolta a Seberevolta se takhle rozrostou?

Jasně že jo. Na začátku je vždy vize a nápad, myšlenka. A čím větší a silnější, je tím má větší potenciál. Takže ano, takhle jsem o tom na začátku snil. Samozřejmě, že cesta k úspěchu není vždy jen pěkně vydlážděná. Několikrát došlo na překážky a rány, co mě poslaly zpátky, třeba když se na mě vykašlali někteří kamarádi. Ale ti nejbližší mě vždy podrželi a já jsem šel dál.

 „Cvičení je jen prostředek, jak mladé přivést k něčemu aktivnímu.“

Seberevolta začínala jako projekt, který je založený na fyzické námaze. Proč jsi začínal lidi motivovat workoutem?worlpullup_opava_1

Já, jako Revolta, jsem šířil své myšlenky o změně k lepšímu nejprve v hudbě, a jelikož miluju sport a odmalička cvičím a sportuju, mrzelo mě, že sportovci moc nevyužívají své slávy, aby mladým lidem něco předali. Proto jsem chtěl spojit sport s nějakou konkrétní myšlenkou „drogy a alkohol ne“. Jasně, že nemuselo jít zrovna o fitness cvičení, ale v době, kdy jsem začínal v roce 2011, se zrovna workout stával velmi populární. Kdyby bylo populární plavání, byla by to Seberevolta Plavání a ne Seberevolta Workout. Cvičení je jenom prostředek, jak mladé přivést k něčemu aktivnímu, jinému než alkohol a drogy.

Jak se můžou přidat nováčci?

Na facebooku si můžou vyhledat nejbližší komunitu podívat se, kdy má trénink, a přijít mezi nás. Každý nový člověk, je přátelsky přijat do kolektivu, takže přestože se hodně lidí stydí, pak nelitují, že přišli. Každý trénink začíná tak, že se všichni navzájem představí a řeknou něco o sobě, takže se i nováčci se cítí dobře. Na webu www.seberevolta.cz najdete více informací.

A kde vidíš sám sebe a Seberevoltu za 5 let?

Chceme zlepšit situaci drog a alkoholu v Česku. Jsme druhá nejhorší země na světě v užívání marihuany ve věku 15-16 let a druhá nejhorší v propadnutí závislostem a kriminalitě (kombinace kriminalita, hazard, alkohol a drogy.) A to se mi prostě nelíbí a chceme tyto čísla snížit.


Filozofie SebeRevolty

 • Respektujeme rozdílnost rasovou, národnostní, pohlavní, věkovou, sociální, fyzickou a tolerujeme svobodu názoru a náboženského vyznání.
 • Snažíme se, aby důvěryhodnost založená na dodržování dohod, slibů, pravdomluvnosti a věrnosti svým přátelům, rodině a partnerovi byla naší základní podstatou.
 • Nikdy neodmítáme podat pomocnou ruku komukoliv, kdo naši pomoc skutečně potřebuje a stojí o ni.
 • Poctivost a slušnost je něco, na čem si zakládáme, snažíme se ji vnést do každé činnosti, kterou vykonáváme.
 • Snažíme se nedělat druhým to, co nechceme, aby dělali druzí nám, a naopak se jim snažíme dělat to, co chceme, aby nám ostatní dělali.
 • Na cestě za sebepoznáním je pro nás důležitá čistá mysl a vnímání přítomnosti, proto neužíváme drogy a nepijeme přes míru alkohol, spíše se mu vyhýbáme.
 • Ve zdravé míře se snažíme dbát o své tělo jakoukoliv formou pohybové aktivity, vědomi si toho, že ve zdravém těle zdravý duch.
 • Odmítáme jakoukoliv formu útoku fyzickým násilím.
 • Prosazujeme naše názory a životní postoje se značnou naléhavostí, odhodlaností a důrazem, ale s tolerancí k opačným názorům a životním postojům.
 • Seberevolta je založena na svobodné vůli a vlastním rozhodnutím každého jedince, jestli chce být součástí či nikoliv.
 • Nebereme zodpovědnost jen za sebe, ale i za své okolí, v kterém žijeme, protože my chceme tvořit naše prostředí, ne aby prostředí tvořilo nás.
 • Život je hra a my chceme hrát poctivě, čestně a férově.

Další informace na http://www.seberevolta.cz/

 

Podobné články

Volný čas

Kam vyrazit, než nám znovu otevřou kulturáky

Jaro začíná pomalu vystrkovat růžky a konečně přichází naděje. Zima už snad definitivně skončila a je načase zase začít žít. A jak jinak začít žít než kulturou? ... Více

Volný čas

Na cestu kolem světa alespoň na filmovém ...

Taky už se nemůžete dočkat, až si sbalíte krosnu, nasadíte pohorky a vyrazíte někam hodně daleko? Cestování teď musí chybět úplně každému, i těm, co byli v životě ... Více

Volný čas

Jak na Instagram učím už i třicátníky, ...

Přes žurnalistiku, vlastní blog, sociální sítě, až po vlastní značku i školení. Mladá studentka Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě Dominika Ratajová ukazuje lidem, ... Více

Volný čas

Bankovní identita pro každého!

Poslední dobou se stále více činností přesouvá do online světa. Home office je běžnou součástí našeho života, online výuka převažuje, do obchodů se nemůže vůbec, nebo ... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Netradiční studium a kvalitní praxe. To nabízí Whistler ...

Už se nechceš vracet do školy, která tě nebaví a ztrácet čas studiem oboru, který ti ... Více

Adri doporučuje: 5 nejlepších hiků v Banffu a okolí

V létě 2015 jsem poprvé přijela do Banffu. Nepolíbená horskou turistikou. Plánovala jsem ... Více

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. ... Více

Lucka o Austrálii: Neúspěch je pouze příležitost začít ...

Nebudu první ani poslední, pro koho byla Austrálie snem … Ten sen byl pochovat si koalu, což ... Více

Partneři