Organizátoři ale nechali festivalu dlouho zahalenou tvář. Interprety odhalovali postupně a tak fanoušci v předem ohlášeném čase napjatě čekali, kdo bude další hvězdou.

Je těžké se trefit každému s hudbou do noty. Na RFP je ale tolik stagí a tolik interpretů, že si vybere snad každý. Najdete tu vše od punku, rocku až po halucinogenní psychedelie. Kupodivu se na stagi předvede i orchestr a to Ježkovy stopy, které vám zahrají hudbu z období předválečné i válečné české swingové scény.

Headlineři The Offspring nedávno prozradili, že v příštím roce vydají po čtyřech letech další album. Vedle starých známých hitů si tak možná fanoušci na červencovém festivalu poslechnou i zbrusu nové písně.

DSCN2007

Mimo průřez celým žánrovým spektrem se na festivalu proletíte i po celém světě.

S výčtem bych nezačala nikde jinde než u nás doma. Na českém festivalu čeští interpreti samozřejmě nesmějí chybět. Mezi nimi jsou to Tři sestry pouze s jednou sestrou, Horkýže Slíže, Monkey Business, Richard Müller, Vypsaná fixa, a nebo partička pohledných lesníků – Jelen.

Z našich mladých hudebníků se zde předvede Thom Artway, Light & Love a z nadějné krve tuzemské scény nechybí ani Lake Malawi, kteří vznikli v roce 2013 po rozpadu úspěšných Charlie Straight a nedávno předskakovali libanonsko-americkému zpěváku Mika. Dále pak brněnská pětice We on the Moon a vynikající pop-funkové uskupení Megaphone, které nenechá nikoho chladným.

 

DSCN1990

Z evropského kontinentu pak vystoupí nezávislá francouzská dvojice The Inspector Cluzo, nebo skotské synth-popové trio Chvrches, Heavy rockové uskupení z Anglie – Turbowolf, nizozemská kapela John Coffey, pětičlenná banda, která potěší zejména příznivce valivého hutného rock’n’rollu s přesahy do punku a hardcoru. Od našich rakouských sousedů si přivezeme energické vystoupení swingu, jazzu a glitch hopu, které rozvlní každého. Eugene the Cat se v minulém roce představili i jako  předskokani slavnějších krajanů Parov Stelar.

Doporučený příspěvek

Sázavafest 2016 láká na hvězdy hudebního i divadelního nebe

Letošní Sázavafest se rozhodl udržet laťku svého loňského 15. výročí. Představí nejen velké zahraniční hudební hvězdy, ale také ... Pokračovat ve čtení

Se zeměmi za oceánem spojuje festival transatlantické francouzsko-americké duo Ginkgoa, které rozjede elektroswingovou párty.

Z amerického kontinentu přiletí Anti-flag, kteří se ihned vrhnou všude tam, kde tuší nějaké nepráví. Svými texty útočí nejen na politická témata a války, ale bojují i za práva zvířat, ekologii, bezohlednost korporací a manipulativní úlohu médií. Prosluli nejen svými aktivistickými postoji a spoluprací s organizacemi jako je PETA, Amnesty Interanational nebo Greenpeace, ale také svými bouřlivými punkovými koncertními show.

DSCN2056

Při pokusu popsat dalšího účinkujícího bychom vyčetli hned několik povolání jako zpěvák, aktivista, spisovatel, básník, rapper, skladatel, nebo scénarista. Tím vším je Saul Stacey Williams, který je známý kombinací poezie a alternativního hip hopu.

Za nejdelší hranicí na světě tvoří kanadští SUUNS. Kapela, která je jako z hudební budoucnosti, vás letos v Hradci přivede do tranzu.

Ani od protinožců nebude chybět zástupce. V červenci k nám zavítají Tired Lion. Energetická mladá skupina, která sebe sama řadí k Indie Rock.

Velké pozdvižení se také sneslo, když bylo odhaleno I Love You Honey Bunny, indie-brit-rocková kapela.

DSCN1857

K dalšímu ročníku nemůže chybět ani nové logo. A co letos symbolizuje? Stan, kytara a příbor. Tři pilíře celého festivalu. Stany, protože festival se nekoná pouze jeden den a je potřeba dobýt energii. Letos jako vždy bude k dispozici klasický kemp, kemp plus či pohodlné Chill Village. Pro dobrodruhy je tu pak i spaní v recyklovatelném kartonovém stanu. Ubytování je tu tedy jak pro ostřílené pařmeny, kteří prakticky nespí, tak i pro posluchače, kteří se rádi po dávce kvalitní hudby, uloží do postýlky. A příbor z toho důvodu, že na pořádné párty nesmí chybět jídlo.

Na letošním ročníku tedy nebudete vědět, kam dřív skočit. Ten se koná od 3. do 5. července 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku.

Podobné články

Hudba

Ben Cristovao: Kolik věcí dovedeš, tolikrát ...

Mezi české interprety přišel před deseti lety s nálepkou kluka z talentové show. Tu se mu ale podařilo sundat a dnes je z něj úspěšný umělec. Nedaří se mu ale jen na poli ... Více

Hudba

I Love You Honey Bunny: ,,Škoda, že česká ...

Pražská indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny často se svou hudbou brázdí Evropu, stačila si ovšem zahrát už i v Kanadě. Loni vydala svou první desku Cosmic ... Více

Hudba

Report: Magický kulturní zážitek v Ostravě

Ač jsem o tomto multižánrovém hudebním festivalu slýchala mnohé, naprosto to předčilo mé představy. Colours of Ostrava letos oslavila svou plnoletost, a to opravdu ve velkém ... Více

Hudba

Report: Mighty Sounds: Punkáči se deště ...

Ač předpovědi hlásaly festival pokažený neustálým deštěm, návštěvníci se nedali a užili si ho o to víc. V rozbahněném prostoru před stagí skákali v holinkách nebo ... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Hledá se Markeťák/Markeťačka (junior/medior)

Každý rok s námi vyjede za prací a za studiem asi 1500 lidí. Do USA, Kanady, Austrálie, ... Více

Hledá se koordinátor/ka programu Studium VŠ v zahraničí ...

Abychom v CZECH-US mohli plnit ještě více cestovatelských snů, potřebujeme k tomu lidi, ... Více

Tomáš o Austrálii: Papoušci na dosah ruky

Po 29 letech života v ČR jsem se rozhodl pro celkem radikální životní změnu. Není to nic ... Více

Leona o práci v zahraničí: Irsko vás prostě chytí za ...

Achjo, ty začátky jsou vždycky nejtěžší, co? Jako začít psát tenhle text… tak i začít ... Více

Partneři