1. Se ženou na zádech

Závody v nošení něžného pohlaví se ve Finsku datují už od roku 1922. Jde vlastně o týmovou hru, s tím, že manželka jen visí na zádech muže a ten s ní musí přeběhnout překážkovou dráhu v co nejlepším čase. Pokud už má závodník zkušenosti, tak si může vybrat klasický styl, hasičské nošení nebo estonský styl.

2. Chro chro chro!

Vidlácké hry (Redneck Games) obsahují zajímavý závod v potápění. Nepotápí se ale pro žádný poklad, ale pro prasečí nožičku. No tomu říkám odměna! A pokud závodníci ke zvířátkům s rypáčkem přilnuli, tak se rovnou můžou přesunout na závody v chrochtání. Soutěž v nejlepším napodobení prasečího chrochtání se koná každoročně v rámci Mistrovství světa v prasečím chrochtání a zemědělské výstavy.

3. Vidlácké hry podruhé

Pokud ještě soutěžící po lovení prasečích nožiček ze závodů neutekli, tak je čeká další velmi zajímavá disciplína. Tou je skákání placáků do bahenní lázně.  A to se pak do zvířátek s rypáčky mohou pořádně vcítit.

4. Wingardium leviosa!

Tento sport jistě ocení fanoušci Harryho Pottera. Jde vlastně o famrfpál, ale jaksi bez čarovné moci. Přiznejme si to, mudlové, vznášející se košťata naši vědci prostě ještě nevymysleli. Filmové fanoušky ale jistě běhání s koštětem a pláštíkem na zemi nadchne.2 (1)

5. Dolní páka

Pokud vám nikdy nešla páka a v hospodě neustále prohráváte, tak je čas možná zbytečné zkusit jiný silácký sport. Pusťte se do wrestlingu s palci. Ten byl vynalezen pod vlivem alkoholu v roce 1974 ve Velké Británii. Palce závodníků musí být zakleslé do sebe a plosky nohou se musejí dotýkat. Pak už jen musíte srazit palec protivníka k zemi.

6. Konopné olympijské hry

V Austrálii pak mají trošku zvláštní olympijské hry. Pokud vás nenadchnou klasické, tak se můžete přijet podívat na tyhle, kde soutěžící hází bongem, balí jointy a podobně. Účastníci také musí probíhat plátěnými tunely s postřikovačem na zádech.

7. Cíl? Holeň!

Doporučený příspěvek

Working Holiday: V Kanadě mě na běžkách učil český olympijský trenér Rudy

Netrpělivě jsme již potřetí očekávali odpověď na naši žádost o víza do Kanady, abychom se tam s přítelem vydali na vlastní pěst. ... Pokračovat ve čtení

Někomu prostě nevyhovuje bouchání do pytle, ale radši by se pořádně popral. Pokud se bojíte o svůj krásný obličej, tak si zkuste sport „Nakopávání holení“. Je také znám jako hackování nebo vrnění. Soutěžící se snaží soupeře srazit k zemi kopáním do jeho holení. Tady ale nepřišel nápad někde u piva v hospodě. Kořeny soutěže sahají až do 17. století. Podle legendy si tak rytíři zvyšovali práh bolesti.

8. RedBull vám dává křídla

Každý se určitě pamatuje na legendární reklamu se sloganem „RedBull vám dává křídla“. V rámci toho pak vznikl i naprosto netradiční sport. Při leteckém dni se účastníci snaží doletět co nejdál na vlastnoručně vyrobených strojích. Přistávací plocha obvykle bývá v moři nebo na jezeře. Nejdelší let byl zaznamenán v Kalifornii, kde vznášedlo překonalo vzdálenost 78 metrů.

9. Imaginární kytara

Doma před televizí nebo rádiem u pořádného rocknrollu je každý král. Když pak člověk nacvičí nějaký pořádné grify, tak se může přihlásit na šampionát. Ač je to k nevíře, tak se pořádá i šampionát ve hře na imaginární kytaru. Ten se každoročně koná ve Finsku a soutěžící se snaží zaujmout porotu kytarovými sóly.

10. Kozo-pólo

Tradiční hromadná hra Buzkaši je považovaná za národní sport Paštunů v Afghánistánu. Vtipný překlad dost napoví, o čem tento sport asi je. Doslova totiž znamená „braní si kozy“. Hry se účastní dvě družstva jezdců na koni.

Uprostřed hracího pole, což je mimochodem tak 2 km dlouhá část stepi leží tělo kozla bez hlavy. Úkolem týmu je za jízdy sebrat kozla a vrhnout ho do branky.  Hra může trvat dokonce i několik dní. Nemá ale vlastně žádná pravidla, jezdci jezdí s bičíky a je povoleno napadnout jak koně, tak jezdce. A jestli vám tohle nepřipadá drsné, tak ještě jedna historická informace. Dříve se místo kozla používalo i tělo zabitého otroka. Jiný kraj, jiný mrav.

11. Běhání přes duny

Pokud si při přespolním běhu stěžujete na kořeny a klestí, tak do tohohle sportu se rozhodně nepouštějte. Tady účastníky čekají hadi a štíři. A o jakémže sportu je tu řeč? O běhu pouští. V horku, v prohlubujícím se písku a s hektolitry vody. Někteří nadšenci se vydali i na 150 km běh jedním z nejsušších míst naší planety, Namibijskou pouští v Africe. Expedice se účastnilo sedm sportovců, z nichž jenom dvěma se to podařilo. Běhali při denním žáru a vypili přes deset litrů tekutin denně.

 

 

Podobné články

Volný čas

Kam vyrazit, než nám znovu otevřou kulturáky

Jaro začíná pomalu vystrkovat růžky a konečně přichází naděje. Zima už snad definitivně skončila a je načase zase začít žít. A jak jinak začít žít než kulturou? ... Více

Volný čas

Na cestu kolem světa alespoň na filmovém ...

Taky už se nemůžete dočkat, až si sbalíte krosnu, nasadíte pohorky a vyrazíte někam hodně daleko? Cestování teď musí chybět úplně každému, i těm, co byli v životě ... Více

Volný čas

Jak na Instagram učím už i třicátníky, ...

Přes žurnalistiku, vlastní blog, sociální sítě, až po vlastní značku i školení. Mladá studentka Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě Dominika Ratajová ukazuje lidem, ... Více

Volný čas

Bankovní identita pro každého!

Poslední dobou se stále více činností přesouvá do online světa. Home office je běžnou součástí našeho života, online výuka převažuje, do obchodů se nemůže vůbec, nebo ... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Netradiční studium a kvalitní praxe. To nabízí Whistler ...

Už se nechceš vracet do školy, která tě nebaví a ztrácet čas studiem oboru, který ti ... Více

Adri doporučuje: 5 nejlepších hiků v Banffu a okolí

V létě 2015 jsem poprvé přijela do Banffu. Nepolíbená horskou turistikou. Plánovala jsem ... Více

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. ... Více

Lucka o Austrálii: Neúspěch je pouze příležitost začít ...

Nebudu první ani poslední, pro koho byla Austrálie snem … Ten sen byl pochovat si koalu, což ... Více

Partneři