Stačí si rozkliknout webovky  a už to valí super program se super kapelami. Organizátoři hlásí, že za jeden lístek si můžeme vybrat z více než 100 kapel, které se během tří dnů na pódiích vystřídají a to od čtvrtého do šestého července. Státní svátky…takže pracující a brigádníci se nemůžou vymlouvat! Go and rock the floor!

Když už jsem zmínila kapely, musím jich několik vypíchnout. Letos pro mě úplně bomba překvápko je kapela Foster the People. Že nic neříkající jméno? Hm, vyhledej si tune „Pumped up Kicks“, na tomhle se dá ujíždět pořád. Určitě znáš! Kapela dost dlouho nekoncertovala a teď je na Rock for People, jak tohle organizátoři dohodli? No, dobrý dost.

Nevím, jestli taky máš exam’s playlist, každopádně na mém nesmí chybět Evanescence se songem Bring me to Life (to, když fakt už jde do tuhého). A nejen na mém playlistu kapela nebude chybět ani na RfP, rozhodně stojí za to si poslechnout takový pecky naživo!

Před šesti lety zahrála na RfP i skupina Paramore a letos je tu máme zas se songy z nového alba After Laughter! Můžeme se těšit na staronového člena kapely Zaca Farro, který opustil kapelu v roce 2010.

Čtveřici „headliners“ bych doplnila o jihoafrickou rap-rave skupinu Die Antwoord, která vystoupí hned první den (4.7.). V roce 2012 vydali single „I fink u freeky“, myslím, že nikoho z vás tenhle tune nemohl minout. No a jestli jo, tak si ho rozhodně najděte na Youtube. Jedna z nejvíc cáklých kapel, v písních otevřeně zmiňují témata, o kterých „se radši nemluví“. O to víc jsou oblíbení (lístky na jejich koncerty jsou hned většinou hned fuč).

Letos cenu Grammy za rockové album dostala skupina Cage the Elephant. Z tohoto alba „Tell me I am pretty“ si možná vybavíte songy „Trouble“ nebo „Cold, cold, cold“. Přímo píseň „Trouble“ se v Americe vyšplhala na číslo jedna v žebříčku alternativní muziky.  Další tahák, na který se moc těším.

Dále musím zmínit americkou kapelu Mastodon, Britové vyslaly You Me at Six nebo Slaves. Kanadské javorové listy zastupuje především rocková kapela Three Days Grace, kteří se na festival také vrací. A přijedou i borci z Itálie – The bloody beetroots.

Z domácích se můžeme těšit na Debbi,  Lenny, Michala Malátného (tentokrát s Big bandem), Vypsanou fixu, Cocotte Minute,…

Pro kompletní line up, mrkni na stránky festivalu (Rock for People 2017). No, prostě pecka!!

RfP-Areal01-01_www.klapper.cz_

Doporučený příspěvek

Mighty Sounds: Tak trochu jiný festival

Léto už je pomalu za dveřmi a vy nevíte, na který letní festival vyrazit dřív. Jeden se kryje s druhým, další následuje po předchozím. ... Pokračovat ve čtení

Jako předešlý ročník je i tento od organizátorů slibně vymazlený. Způsob dopravy je prakticky na nás. Tank, horkovzdušný balon, kůň. Každopádně většina z nás bude spoléhat na klasiku ve formě auta, vlaku nebo autobusu. Parkování je zajištěno na velkokapacitním parkovišti, každopádně počítejme s tím, že se možná cesta prodlouží díky omezenému provozu. Pro milovníky vlaku organizátoři zařídili fajnovou slevu 50% na zpáteční jízdné. Takže nalodíme se směr Hradec a pak už jen stačí použít MHD, které nás dopraví přímo na místo. Party může začít.

Michal David by to možná dal nonstop každopádně, já mám plán B ve stanovém městečku. Vybrat můžeme z několika možností od simple – jen vlastní stan a hygienickýho zázemí (logicky nejlevnější) až po rentovaný velký stan pro partu pěti lidí. I karavan se dá!

Mimochodem organizátoři se postarali o bohatý doprovodný program včetně Silent Parties, Street Bands, Message a Graffiti Wall a hlavně pro nás skalní fanoušky autogramiád. Nesmí chybět ani Jack Daniel’s Zone. A to není zdaleka vše!

Na závěr nemůže být nic lepšího než nový spot!!!

 

 

 

 

Podobné články

Hudba

Ben Cristovao: Kolik věcí dovedeš, tolikrát ...

Mezi české interprety přišel před deseti lety s nálepkou kluka z talentové show. Tu se mu ale podařilo sundat a dnes je z něj úspěšný umělec. Nedaří se mu ale jen na poli ... Více

Hudba

I Love You Honey Bunny: ,,Škoda, že česká ...

Pražská indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny často se svou hudbou brázdí Evropu, stačila si ovšem zahrát už i v Kanadě. Loni vydala svou první desku Cosmic ... Více

Hudba

Report: Magický kulturní zážitek v Ostravě

Ač jsem o tomto multižánrovém hudebním festivalu slýchala mnohé, naprosto to předčilo mé představy. Colours of Ostrava letos oslavila svou plnoletost, a to opravdu ve velkém ... Více

Hudba

Report: Mighty Sounds: Punkáči se deště ...

Ač předpovědi hlásaly festival pokažený neustálým deštěm, návštěvníci se nedali a užili si ho o to víc. V rozbahněném prostoru před stagí skákali v holinkách nebo ... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Výhodné ceny školného na Canadian College

Co takhle nastartovat úspěšnou kariéru studiem v Kanadě? Získej jedinečnou možnost poznat ... Více

6 důvodů proč se zúčastnit Job Fair Kanada

Letošní ročník pohovorů s kanadskými zaměstnavateli se blíží a my ti představujeme ... Více

Petr o pracovním pobytu v Kanadě: „Tak krásné výhledy ...

Je začátek roku 2019 a já zrovna dodělal školu. Nemám přítelkyni, nemám práci… Už ... Více

Práce v hlavním městě Irska: Dublin | Video

V letošním roce jsme pro vás všechny otevřeli zbrusu nový program, a tak neustále hledáme ... Více

Partneři