V minulém díle skotského deníčku jsem vám slíbila příběh o tom, jak jsem ochutnala skotskou whisky (pozor ne whiskey, to je ta irská!), ale i jak si můžete na univerzitě zarezervovat vlastní kancl.

Do whisky klubu (Malt Whisky Society), o kterém jsem mluvila, mě sice nevzali, že prý se teď stejně nesmí socializovat a chodit do hospod, ale whisky den stejně nadešel.

Skotsko_Isle of Skye
Skotsko je jedno z nejhezčích míst, které jsem kdy měla možnost navštívit. A obzvlášť Isle of Skye.

Univerzitu jsem měla (než jsem se přestěhovala) od svého britského bytu krásné 4 km pěšky. Když jsem si totiž zařizovala bydlení, myslela jsem si, že budu chodit na přednášky do staré budovy univerzity, která vypadá jako z Harryho Pottera (Aberdeen University totiž byla založena už v roce 1495!). Tam jsem ale všehovšudy měla 2 hodiny. Jelikož mám obor z fakulty Medical Sciences, můj kampus se nachází u nemocnice, která je jak jinak než na kopci a pěkně daleko od starého kampusu. Půjčování kol, které univerzita nabízí, bylo bohužel kvůli koronaviru zrušeno, stejně jako autobus jezdící od historické univerzity. Nezbývalo mi tak nic jiného než absolvovat zdravotní pětačtyřicetiminutovou procházku. Kvůli tomu jsem ráno často nestíhala a vybíhala z bytu hladová.

Na začátku října jsem tak šla z ranní přednášky opět bez snídaně. Zastavila jsem se proto po cestě v obchodě a koupila si něco, co se jmenuje “Scotch Pie”. Vypadalo to moc dobře. Hladová jsem tak zhltala půlku té kapsy/koláče plněného, jak se ukázalo mletým masem. V tu chvíli jsem začala prozkoumávat obal… „Pečte 15 minut.”…Aha…Panika člověka, co už jednou prodělal salmonelózu, na sebe nenechala dlouho čekat…Co teď?

Doporučený příspěvek

Zahraniční zkušenost je dnes nutnost

Magdaléna vycestovala před pár lety za dobrodružstvím do Kanady. Ta se jí zalíbila natolik, že se tam nakonec rozhodla zůstat a studovat na ... Pokračovat ve čtení

Nad záchodovou mísou jsem si ale nápad pokusit se to vyzvracet rozmyslela a rozhodla se pro vnitřní dezinfekci. Došla jsem tak do nejbližšího obchodu a koupila si… 40% whisky! Po cestě zpátky jsem si preventivně párkrát přihnula. Salmonelóza se nekonala a první whisky zážitek ve Skotsku byl značně intenzivní.

Jak na vlastní kancl?

Koronavirus s sebou na univerzitě přináší řadu omezení. Jelikož se hodiny minulý semestr konaly normálně offline, bylo potřeba zavést řadu opatření. O vlastním „vrátném“ a dezinfikování jsem již mluvila v minulém díle, dneska se tak podíváme na to, jak je to vyřešeno se studijními prostory.

Ke studování se v kampusu nachází obrovská prosklená knihovna se sedmi patry. Stoly jsou rozmístěny i u všech „oken“ (nevím, jestli se to dá říci, když celá budova je jedno velké okno), a tak se při učení můžete ze sedmého patra dívat na moře. Ano, uznávám, na soustředění je to někdy peklo. Každopádně v knihovně člověk nemůže mluvit. Místnosti na týmové práce jsou totiž aktuálně zavřené, a tak v případě prezentací a mizerného internetu doma či upovídaných spolubydlících se univerzita rozhodla nabídnout jiné prostory. Na stránkách je tak možnost si přes rezervační systém domluvit až na dvě hodiny jednu z několika místností po celé univerzitě.

Skotsko_železnice
Když jsem sem dorazila zrovna projížděla parní lokomotiva jako z filmu!

Zadala jsem si tak do systému parametry na jednu osobu, potřebný datum a čas a systém mi vyhodil všechny volné místnosti. Když jsem pak do své zarezervované přišla, zjistila jsem, že se pravděpodobně jedná o nějakou vyklizenou kancelář. Měla jsem tak na dvě hodiny k dispozici univerzitní kancl se stolem, židlí, výhledem, skříňkami a podobně. Je tedy na místě podotknout, že se s tím univerzita popasovala opravdu dobře. V každé místnosti je navíc k dispozici dezinfekce, aby po sobě člověk opět mohl zamést stopy.

Podobné články

Cestování, Studium v zahraničí

Příběhy studentů: Na Erasmus i v době pandemi...

Přes to, že se i cestování po vlastní zemi zdá momentálně jako sci-fi, vycestování do zahraničí je pořád možné. Důkazem... Více

Cestování, Volný čas

Z asistenta produkce v Mexiku k žití v Austráli...

Michal Šodek byl jeden z posledních, kdo se skrz Work and Holiday víza stihl podívat v čase předpandemickém do Austrálie. Od studií... Více

Studium v zahraničí

Když hraju, tak cítím, že někam patřím, ř...

Ještě na konzervatoři se rozhodla obrátit svůj život vzhůru nohama. Nejen, že hudbu vyměnila za herectví, místo rodné Olomouce se... Více

Cestování, Studium v zahraničí

Petr Moc: Irsko není láska na první pohled, ale...

Petr Moc je český jazzový kytarista, skladatel, pedagog a umělecký ředitel projektu Jazz Student Culture, na kterém spolupracuje s nejvýznamnějšími... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Práce ve Španělsku v roce 2020

Když jsme my všichni na jaře roku 2020 prožívali novou životní realitu, kdy byly dokonce na... Více

Honzy deník z Kanady 2. díl / 14 dní mezi čtyřmi stěnami

Honzy kanadské dobrodružství začalo na konci ledna 2021. Jak probíhala jeho cesta se můžeš... Více

Honzy deník z Kanady 1. díl / Nekonečná cesta do Vancouveru

Honza se díky programu Work and Study vydal do kanadského Vancouveru, kde začiná studovat obor... Více

Můj život v Banffu

Dnes je mi 30 let a nikdy bych nevěřila že se na „stará kolena“ sbalím a odjedu na rok do... Více

Partneři