Jubilejní 50.ročník festivalu, jehož hlavním mediálním partnerem se stala Česká televize, proběhne 6.-7.října v Karlových Varech v Grandhotelu Ambassador. Vstup na celý festival je zdarma.

Cestovní ruch se za posledních padesát let proměnil opravdu enormně. „Čím vším si prošla naše země za těch 50 let, tím vším si prošel i náš festival.“ uvedl organizátor Petr Horký.

Součástí programu bude i film o fenoménu youtubingu – Nejsledovanější. Film režíruje Jiří Sládek, který se bude snažit představit toto téma více generacím. Ve filmu uvidíte životy hned několika internetových tvůrců – PedrosGame, Kovy, Shopaholic Nicol, Gabriela Heclová a sestry z kanálu A Cup of Style.

Zdroj:Týden
Zdroj:Týden

Karel Kovář, alias youtuber Kovy, bude mít v sobotu i vlastní besedu. „Karel Kovář – jsem sám zvědav, jestli to bude vrchol programu! Youtuběři, generace mladých, který v tom totálně jedou. A kolik těch lidí je neuvěřitelně chytrých a skromných. Jestli tyhle ti lidi mají na starost budoucnost naší země, tak se nebojím.“ dodal Horký.

Jedním z mnoha dalších účinkujících bude i fotograf Jiří Kolbaba.
„Když jsem se ho ptal, čím by tu projekci pro Tourfilm ozvláštnil, tak řekl:’Tak já to ozvláštním tím, že taky budu vyprávět o svých 50 letech cestování!‘ “ dodal Horký. A vzhledem k tomu, že Jiřímu Kolbabovi je pár let po padesáti, máme se na co těšit!

Zdroj:karlovy-vary.cz
Zdroj:karlovy-vary.cz

Překvapením pro sobotní večer bude představení divadelní hry Blaník Járy Cimrmana. Lístky na představení, stejně jako na celý festival, budou zdarma. Nedostane se tam ale každý. O lístky je potřeba si zasoutěžit…Během projekcí filmů, v rádiu, na besedách, tam všude se bude o lístky na Cimrmany soutěžit.
„Nejen proto, že ho máme rádi, ale také proto, že divadlo Járy Cimrmana slaví taky svých 50 let. A aby platilo, že festival je dárek místním občanům – lístky budou zadarmo, ale budou k nezaplacení.“ uvedl Horký.

Doporučený příspěvek

Tři odlišné tváře Evropy: Jak se efektivně rozhodnout, kam na prázdniny II.

Celý rok se těšíme, až opustíme nudná místa ve školních lavicích a vyměníme je za něco lepšího. Nová města, pláže a rozesmáté f... Pokračovat ve čtení

Zdroj:zdjc.cz
Zdroj:zdjc.cz

Program bude letos obohacen o fotografické workshopy pro veřejnost. Páteční odpoledne tak můžete strávit focením v terénu s Petrem Janem Juračkou a v sobotu čeká na návštěvníky festivalu fotoprocházka po Karlových Varech s Tomášem Třeštíkem. Ale pozor, na workshop je nutné si rezervovat místo přes e-mail.

V rámci programu samozřejmě nebudou chybět ani projekce soutěžních snímků. Mezinárodní část rozdělí ocenění ve čtyřech kategoriích, stejně jako národní TourRegionFilm. V mezinárodní sekci festivalu je novinkou kategorie amatérských krátkých filmů či vlogů s tematikou cestování.

„Celkem se přihlásilo 274 filmů do Tourfilmu a 94 do TourRegionFilmu. V soutěži je zastoupeno celkem 45 zemí. I exotické jako Indonésie, Filipíny nebo třeba Bangladéš. Porota je mezinárodní. Jelikož se ale nemůžeme nad těmi filmy scházet, tak veškerá komunikace probíhá online, Posíláme si tabulky, které si neustále vyměňujeme.“ uvedl předseda mezinárodní poroty Martin Štoll.

Slova se ujal i zástupce Karlovarského kraje Vojtěch Franta. „Myslím si, že je dobře, že se organizuje takový festival v našem kraji. Je to významné pro rozvoj cestovního ruchu.“

V rámci programu toho na vás čeká tolik, že nebudete vědět, kam dřív!

 

Podobné články

Cestování, Volný čas

Život je příliš krátký na to, abych ho prose...

Šestičlenná rodina Rychtaříků se před časem rozhodla vzdát se městské rutiny a vydat se s obytným vozem a minimem věcí... Více

Cestování, Volný čas

Objev Česko: Dobrodružství čeká za rohem

Lidé jezdí za dobrodružstvím přes půlku světa, přitom jim nedochází, že ho mohou zažívat i kdekoli v Česku. Poznat netradiční místa,... Více

Cestování, Volný čas

Kolem světa trolejbusem, ekranoplánem i expedice...

Albert je člověk, který jde do všeho po hlavě. Je zakladatelem mnoha projektů jako Expedition club nebo Gepard Express. Má... Více

Cestování, Studium v zahraničí

Pocukrované ostrovy i bydlení v mrakodrapu, to j...

Jeden rok pracoval v Sydney, druhý se vypravil za studiem do města Gold Coast. Z bytu v mrakodrapu, doslova pár... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Jak jsem se vydala studovat do Kanady v době pandemie

Všechno to začalo přesně před rokem, kdy jsem se vrátila z půlročního erasmu v Řecku.... Více

Jak jsme letěli do Kanady .. a skončili v karanténě

Jmenuji se Petra Vyhnálková, je mi 33 let, pocházím z Hradce Králové a mám ráda... Více

Jak se to stane, že kluk z Děčína žije svůj životní sen...

Nějak se musí začít. Já začal cestovat tak, že jsem se v prváku na vejšce přihlásil na... Více

Jak si nás Kanada získala

Po pár pracovních zkušenostech v zahraničí jsme se koncem roku 2018 rozhodovali kam dál.... Více

Partneři