Jubilejní 50.ročník festivalu, jehož hlavním mediálním partnerem se stala Česká televize, proběhne 6.-7.října v Karlových Varech v Grandhotelu Ambassador. Vstup na celý festival je zdarma.

Cestovní ruch se za posledních padesát let proměnil opravdu enormně. „Čím vším si prošla naše země za těch 50 let, tím vším si prošel i náš festival.“ uvedl organizátor Petr Horký.

Součástí programu bude i film o fenoménu youtubingu – Nejsledovanější. Film režíruje Jiří Sládek, který se bude snažit představit toto téma více generacím. Ve filmu uvidíte životy hned několika internetových tvůrců – PedrosGame, Kovy, Shopaholic Nicol, Gabriela Heclová a sestry z kanálu A Cup of Style.

Zdroj:Týden
Zdroj:Týden

Karel Kovář, alias youtuber Kovy, bude mít v sobotu i vlastní besedu. „Karel Kovář – jsem sám zvědav, jestli to bude vrchol programu! Youtuběři, generace mladých, který v tom totálně jedou. A kolik těch lidí je neuvěřitelně chytrých a skromných. Jestli tyhle ti lidi mají na starost budoucnost naší země, tak se nebojím.“ dodal Horký.

Jedním z mnoha dalších účinkujících bude i fotograf Jiří Kolbaba.
„Když jsem se ho ptal, čím by tu projekci pro Tourfilm ozvláštnil, tak řekl:’Tak já to ozvláštním tím, že taky budu vyprávět o svých 50 letech cestování!‘ “ dodal Horký. A vzhledem k tomu, že Jiřímu Kolbabovi je pár let po padesáti, máme se na co těšit!

Zdroj:karlovy-vary.cz
Zdroj:karlovy-vary.cz

Překvapením pro sobotní večer bude představení divadelní hry Blaník Járy Cimrmana. Lístky na představení, stejně jako na celý festival, budou zdarma. Nedostane se tam ale každý. O lístky je potřeba si zasoutěžit…Během projekcí filmů, v rádiu, na besedách, tam všude se bude o lístky na Cimrmany soutěžit.
„Nejen proto, že ho máme rádi, ale také proto, že divadlo Járy Cimrmana slaví taky svých 50 let. A aby platilo, že festival je dárek místním občanům – lístky budou zadarmo, ale budou k nezaplacení.“ uvedl Horký.

Doporučený příspěvek

Gap Year – dvě slova, která možná potřebuješ ze všeho nejvíc!

Co kdybych ti řekl, že máš jeden rok. Dvanáct měsíců. A můžeš dělat absolutně cokoliv tě jenom napadne. Procestovat svět. Založit ... Pokračovat ve čtení

Zdroj:zdjc.cz
Zdroj:zdjc.cz

Program bude letos obohacen o fotografické workshopy pro veřejnost. Páteční odpoledne tak můžete strávit focením v terénu s Petrem Janem Juračkou a v sobotu čeká na návštěvníky festivalu fotoprocházka po Karlových Varech s Tomášem Třeštíkem. Ale pozor, na workshop je nutné si rezervovat místo přes e-mail.

V rámci programu samozřejmě nebudou chybět ani projekce soutěžních snímků. Mezinárodní část rozdělí ocenění ve čtyřech kategoriích, stejně jako národní TourRegionFilm. V mezinárodní sekci festivalu je novinkou kategorie amatérských krátkých filmů či vlogů s tematikou cestování.

„Celkem se přihlásilo 274 filmů do Tourfilmu a 94 do TourRegionFilmu. V soutěži je zastoupeno celkem 45 zemí. I exotické jako Indonésie, Filipíny nebo třeba Bangladéš. Porota je mezinárodní. Jelikož se ale nemůžeme nad těmi filmy scházet, tak veškerá komunikace probíhá online, Posíláme si tabulky, které si neustále vyměňujeme.“ uvedl předseda mezinárodní poroty Martin Štoll.

Slova se ujal i zástupce Karlovarského kraje Vojtěch Franta. „Myslím si, že je dobře, že se organizuje takový festival v našem kraji. Je to významné pro rozvoj cestovního ruchu.“

V rámci programu toho na vás čeká tolik, že nebudete vědět, kam dřív!

 

Podobné články

Cestování, Studium v zahraničí

Studium v Anglii za stávajících podmínek ...

V listopadu jsme vás informovali o možnosti rychlého předvánoční výletu, abyste v Anglii mohli studovat za stejných podmínek i po skončení přechodného období. Jak se ale ... Více

Cestování, Studium v zahraničí

Doba covidová na Maltě

Přesně v den, kdy se zavřely okresy – 1. března, jsem utekla za hranice. Neutekla jsem doslova, ale vyrazila jsem z Brna... Více

Cestování, Studium v zahraničí

Příběhy studentů: Na Erasmus i v době ...

Přes to, že se i cestování po vlastní zemi zdá momentálně jako sci-fi, vycestování do zahraničí je pořád možné. Důkazem... Více

Cestování, Volný čas

Z asistenta produkce v Mexiku k žití v ...

Michal Šodek byl jeden z posledních, kdo se skrz Work and Holiday víza stihl podívat v čase předpandemickém do Austrálie. Od studií... Více

To nejnovější z czech-us blogu

Terka o studiu ve Vancouveru: Atmosféru mesta som si ihneď ...

Ahojte, ja som Terka a aktuálne mám za sebou prvý mesiac vo Vancouvri. Rozhodla som sa pre ... Více

Jak jsem v Irsku získala práci, hned po příletu

Očekávání, natěšení, obavy Před odletem do Irska jsem byla plná těch nejrůznějších ... Více

Czech-us slaví 20 let a naděluje bezúročné půjčky na ...

Agentura Czech-us brzy oslaví 20 let od jejího založení. Proč je právě tohle výročí ... Více

Práce v Řecku na ostrově Kos | Video

Jaké to je pracovat na ostrově Kos? Letos v létě jsme se vydali na návštěvu za našimi ... Více

Partneři